ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

 

 

بیانیه مشترک انجمن های علمی آسم و آلرژی ایران، گوارش و کبد کودکان ایران، ترویج تغذیه با شیرمادرایران و پزشکان کودکان ایران در ارتباط با آلرژی غذایی شیرخوارانی که با شیرمادر تغذیه می شوند:

 

 

مقدمه :


امروزه آلرژی غذایی همانند سایر آلرژی ها به یک مشکل در حال رشد بهداشتی درمانی تبدیل شده است . آلرژی غذایی عبارت است از یک واکنش ناخواسته ایمونولوژیک و اختصاصی نسبت به ماده غذایی خاص که در تکرار استفاده از آن ماده تجدید می شود ،

 

 

ادامه مطلب..

ایران، جزو کشورهای دارای بانک شیر در جهان

روز ۱۹ می به عنوان روز جهانی اهدای شیرمادر شناخته می شود

امسال این روز مصادف با ۳۰ اردیبهشت می باشد که با ابتکار تشکل بانک های شیر اروپایی EMBA قرار شده بود یک تصویر ترکیبی (موزائیک) از تمامی کشورهای دارای بانک شیر ساخته شود (هر کشور یک تصویر) و پرچم آن کشور در گوشه تصویر قرار داده شده و روی آن تصویر، جمله  مشترک together we can (همه با هم می توانیم) نوشته شده و درکنار آن یک جمله دیگر که شعار بانک شیر آن کشور می باشد قرار گیرد.

امسال این گردآوری از ۸۰ کشور دارای بانک شیرمادر منتشر شد که خوشبختانه تصویری از بانک های شیرمادر کشور ما هم در آن ارائه گردیده است.

آنچه مهم است این است که امروزه کشور ما را نیز جزو کشورهای دارای بانک شیرمادر ارزیابی و با وجود ۱۰ بانک شیرمادر، از ما نیز مانند دیگر فعالان این عرصه نظر سنجی و درخواست مطلب می کنند.

https://humanmilkfoundation.org/gamba